گچ پژ
 
 
خاطرات معلم قرآن مشهدی پارسال و حالا مربی پرورشی امسال
 
بسم الله الرحمن الرحیم

نامه ای به نوجوان بحرینی1:من با تمام توانم پشت شما هستم

-این نامه ها از طرف دانش آموزان دبستان غیر انتفاعی امام حسین علیه السلام (شماره یک) واقع در بلوار معلم  معلم 72 مشهد حدود دو ماه پیش نوشته شد به نوجوانان بحرینی. تک و توکی هم از بچه ها ترجیحا به نوجوانان لیبیایی نامه نوشته اند که ما آنها را هم داخل اینها می گذاریم.
-تایپ و اسکن و ترجمه و تنبلی بنده باعث شد به این روز موکول شود.
-تازه هنوز نصف نامه ها ترجمه نشده است.
-با تشکر از دوستان گرامی برادران عزیزم حامد گلمحمدی و مسعود اسعدی که زحمت ترجمه این نامه ها را کشیده اند.
- و نیز دفتر مطالعات جبهه فرهنگی انقلاب مشهد بابت استفاده از امکانات آن در تهیه این مطلب.

* قسمت اول:به نام خدا

این نامه به همه نوجوانان بحرینی است که در حال مبارز با آل خلیفه هستند. شما که در خیابان ها در حال اعتراض هستید، شما ازادی می خواهید اما آزادی ندارید پس آل خلیفه باید بر کنار شود.

دوست شما امیرعلی حسینی ابریشمی 

هذه الرساله تتحبه الي الشباب البحرنيين الذين آل الخليفه حالياً. انتم الذين يعارضون الحكم في الشوارع، تطلبون الحريه و هي افتلست عنكم فيجب ان يزاح آل الخليفه من الحكم.

محبكم : « امير علي حسيني ابريشمي » 


من درد تو را می دانم که چه می کشی؟ مرگ بر آل خلیفه که مردم را می کشد. تازه آل خلیفه وقتی مردم را می کشد بر چه مردمی می خواهد حکومت کند؟ هان؟! اگر من جای آل خلیفه بودم فرار می کردم. بگم چرا؟ چون مگر حضرت علی به مالک اشتر نگفت از خشم مردم بترس ولی آل خلیفه نمی ترسد و مردم بی گناه را می کشد و همین طور به کار خود ادامه می دهد. تمام.

با تشکر ارفع

انا اعرف بما تقاسيه من الآلام. قتل آل الخليفه قتال الشعب. ها انا اسأل بعد: علي اي شعب يريد ان يحكم آل الخليفه حينما يقتلهم؟! لقد هربت ان كنت حاكماً بدلاً منهم. لماذا ؟ او ما قال علي (ع) للمالك الاشتر: « خف من بخط الناس » و لكن آل الخليفه لا يخاف و يقتل الشعب البري. و لا يزال يواصل عمله. نمت مع مزيدين

الشكر: « ارفع » .   

من سلام می کنم به نوجوانانی که در کشور لیبی در سخت ترین شرایط باز هم تکالیف شرعی خود را انجام می دهند. اما کسانی هستند که در ناز و نعمت بزرگ شده اند ولی در انجام وظایف خود بی اعتنایی می کنند. انهایی که در لیبی با اسلحه های پیش پا افتاده مانند کلاشینکف و تیربار می جنگند و با انها می جنگند به لطف خدا پیروز میدان هستند. با رشادت شیعیان لیبی هیچ کشوری نمی تواند ان ها را شکست دهد. من می دانم که شما چه می کشید چون دقیقا در بیست و هفت – هشت سال پیش کشور عراق جنگی را بر ما تحمیل کرد که ما با امید به خدا و شجاعت شیرمردان ایرانی پیروز میدان شدیم. پس شما هم با امید خدا پیروز میدان هستید.

امیر عباس آزاد

احيي و اسلم علي المراهنين الليبيايين الذين يعلمن وظائفهم الشرعيه تحت اصعب الظروف و اشقها. ولكن هناك من ترعوع في الرخا، والنعمه ولايعبا بأعمالهم. ان الذين يقاتلون بالاسلحه والرشاشه في ليبيا فأولئك هم الفائزون في ظل الله و عنايته. انه لا يمكن لأي بلدٍ ان يغرم ابناء اليبي و شجعان الشيعه فيهم. انا ادري ما تتحملون من المصاعب و المصائب لأنها قبل سبع ادْ ثمان و عشرين سنه حمل علينا البعثیون حرباً و لكننا فزنا ظفرنا في الحرب. بااتوكل علي الله و بطوله الاسود الايرانين.فأنتم الفائزون كذلك، رجاء من الله.

« امير عباس آزاد »   


توجه سلام عليكم              

سلام من به توان شماهايي كه در حال از بين بردن رزيم زورگوي خود، آل خليفه هستيد حسودي ميكنم. شايد من در نهايت ارامش در جلوي تلويزيون در حال تماشاي اخبار ليبي، بحرين، يمن و ... هستم اما شما در حال مبارزه با حكومت زور گوي خود هستيد. من نمي توانم در اين حالت ساكت بمانم. من با تمام توانم پشت شما هستم. در حدود 32 سال پيش ما هم در اين وضع بوديم. البته من در آن زمان نبودم آما با شنيدن داستان هاي آن روزها به شما و ايراني بودن خودم افتخار مي كنم. با تشكر          

 علي نام آور

عليكم و علي قوتكم من السلام. انتم الذين تكافحون و تبيدون حكومتكم الظالمه آل الخليفه. اغتبط بكم. انتم تكافحون حكومتكم الظالمه و لكني اشاهد اخبار اليبييا و البحرين والجزائر امام شاشه التلفاز هادناً آمنا مطمئناً. لن استطيع ان اتحمل هذا الوضع. اني اوازركم بتمام قوتي. ان هذه الوقائع جرت علينا قبل اثنين و ثلاثين سنه . ولكن ما ادركت تلك الاوقات و لكن اباهي بكم و بعرقيتي الايرانيه، باستماع قصصها.

شكراً « علي نام آور » 

به نام خدا من امیدوارم که پیروز شوید. ان شا الله که آل خلیفه از حکومت بر کنار شود و به سزای اعمال خود برسد. من شنیده ام که بن لادن کشته شده است و شنیده ام که آل سعود به آل خلیفه کمک کرده است. ان شا الله که تو در مقابل دشمنت طاقت بیاوری و ان شا الله که در سلامتی کامل به سر می بری و ال خلیفه و ال سعود را شکست دهید. مرگ بر آل خلیفه و آل سعود.

بابایی – طاهری

به نام خدا

سلام برادر بحرینی من برای شما آرزوی موفقیت می کنم که در مبارزه با حکومت آل خلیفه و آل سعود پیروز شوید. من می دانم که شما در شرایط سختی به سر می برید و تحمل زیادی دارید ان شا الله بر این رژیم های ستم گر پیروز می شوید. من اگر به جای شما بودم بیشتر در مقابل رژیم مبارزه می کردم و کشورم را به دست مردم می دادم.

بهرامی 

به نام خدا ای نوجوان بحرینی در مقابل آل خلیفه مقاومت کن و هرگز شکست را نپذیر و سعی کن با یک ذره زیرکی و تلاش و خشونت یک سرباز آل خلیفه را بکشی و تفنگ او را برداری و با ساطور او را گردن بزن و جسد بدون سرش را به کاخ ال خلیفه بفرست و روی آن بنویس حالا دیدی قدرت زیادی نداری بدبخت! پس قدرت خود را از دست نده و ما ایرانی ها هم به شما مردم خوب و مسلمان بحرین کمک می کنیم ولی لعنت بر این آل خلیفه که نمی گذارند ما کمک کنیم.

سروش دبیری

ايها المراهق البحرين ، قارم امام آل الخليفه ولاتقبلن الهزم و الخسران ابداً. واسع ان تقتل جندياً منهم مع قليلٍ من الفطانه و الاجتهاد و الصنف الاكثر من قبل و تأخذ ببندقيقه و احزب عنقه بالساطور و ارسل جثته المفقوده الرأس الي بلاط آل الخليفه و اكتب عليه : « أيها المشؤوم ارأيت قد ضعفك و استكانتك ؟! » . فلا نفقد قوتك. نحن الايرانيين نساعدكم الشعب المسلم و الخيره البحريني و اللفه علي آل الخليفه لأنها وقفت امام مساعدتنا أياكم و لايأذن بها.

« سروش دبيري » 


کودکان بحرینی سلام امیدوارم در کار خود یعنی قیام خود موفق شوید. من برای شما دعا می کنم که خداوند به شما قوت کار دهد. یعنی شما به قیام خود ادامه دهید.خداحافظ.

گیرنده: کودک بحرینی            

فرستنده: کودک ایرانی :           

محمدرضا انتظار یزدی کلاس 5/1

السلام علي الأطفال البحرينيين ارجوان تتوفقوا في عمليتكم اعن قيامكم و ثورتكم.أدعو الله ان يقويكم. اعني ان تواصلوا قيامكم. في امان الله

الأخذ : الطفل البحريني.

المرسل : الطفل الأيراني : « محمد رشا انتظاري يزدي الصف 1/5 »

سلام عزیز من   من می دانم که پدر و مادرت کشته یا زخمی شده اند. متاسفم ولی من نمی توانم به تو کمک کنم. مردم ما شعار می دهند که « آل خلیفه­ی BBC جاسوس انگلیسی » یا « ال سعود متکا     جاسوس امریکایی ها  » است. تو مانند 22 سال پیش زمان جنگ تحمیلی که ایران برنده میدان جنگ بوده کشور تو در مقابل آل سعود و ال خلیفه مبارزه کرده و خواهد کرد و برنده میدان جنگ می شود.

حیدری

السلام علي حبيبي. اعلم انه قد قتل اوجرحا والديك. مع الأسف لا اقدر ان اعانيك. شعبنا يقولون و يهتفون : « ان آل الخليفه مخبر الحكومه البريطاني » او « ان آل السعود عامل الامريكين». لاترال انت و ارضك آل الخليفه و آل السعود و تفوز في ساحه الحرب كما ان ايران لقد فاز في الحرب قبل اثنين و عشرين سنه.

« حيدري » 

به نام خدا  نگران نباشید ایران و کشورهای دیگر اب و غذای خوبی برای شما می آورند. ما اگر بتوانیم برایتان محموله های جنگی می آ وریم تا بتوانید رژیم آل خلیفه را به نابودی بکشانید و حکومت اسلامی را برای کشور خود انتخاب کنید. دوست دارم انشالله با کمک هم رژیم آل خلیفه نابود شود.

مهدی حسینی

لا تقتلوا، ان ايران والبلاد الخري تأتيكم بالاطعمه و الماء المعين. ان نستطع فأتكم بالاسلحه العرب حتي تقدروا ان تبيدوا حكومه آل الخليفه و تختار و الحكومه لاسلاميه لبلدكم. احب ان تباد حكومه آل الخليفه بمساعدتنا جميعا. « مهدي حسيني‌» 


این مطلب ادامه دارد...

 |+| نوشته شده در  شنبه ۱۱ دی۱۳۸۹ساعت 0:0  توسط ابراهیم ابوذری  | 
 
  بالا